Krótko o firmie:

Jesteśmy Przedsiębiorstwem Techniczno - Usługowym z Wrocławia, działającym od 1994 roku. Głównym profilem naszej działalności jest kompleksowe budownictwo inżynieryjne. Więcej

Ostatnie realizacje
Przebudowa linii energetycznych
Kontakt z naszą firmą:
tel. +48 71 353 39 03 fax +48 71 353 39 06 mobile 604 474 829 mail: biuro@radexpol.pl

Zapytaj o ofertę

Przewierty sterowane

Innowacyjna technika układania w specjalnie przygotowanym otworze wiertniczym kabli energetycznych, światłowodowych i telekomunikacyjnych, a także rur kanalizacyjnych, wodociągowych i gazowych to przewierty sterowane.

Zastosowanie i zalety

Bezpośrednim czynnikiem, który doprowadził do powstania tej technologii była intensywna industrializacja rozległych obszarów miejskich. Sprawiła ona, że niezbędne okazało się szukanie nowych rozwiązań przy działaniach związanych z instalacjami podziemnymi.

Technologia przewiertów sterowanych pozwala na uzyskanie szansy na szybkie, ekologiczne oraz oszczędne pokonywanie różnego rodzaju przeszkód terenowych, w tym dróg, rzek, torowisk, przeszkód wodnych oraz terenów zielonych.

Przewierty horyzontalne wykonywane są z powierzchni ziemi bez konieczności realizowania wykopu. Są one przeprowadzane po wyznaczonej paraboli, uzyskiwanej dzięki profesjonalnej głowicy sterującej, która przymocowana jest do maszyny wiertniczej. W trakcie tej czynności możliwe jest sterowanie urządzeniem dokładnie po określonej wcześniej trasie.

Należy zaznaczyć, że przewierty sterowane rozpoczynają się od stworzenia otworu pilotażowego. Po jego wykonaniu montowany jest rozwiertak oraz doczepiana zgrzana bądź zespawana rura o długości tożsamej z długością przewiertu. Następnie wciąga się w poszerzony otwór pilotażowy rurociąg, od którego długości oraz średnicy zależy użycie odpowiednich wiertnic.

Wykonujemy wszelkie projekty wykorzystując następujące urządzenia:

  • VERMEER D 9 x 13
  • VERMEER D16 x 20
  • VERMEER D24 x 40
  • VERMEER D36 x 50